‘’Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.

(…)jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić…

(…) jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,                                                                                                          zdjecie

że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić”

Ks. J. Twardowski

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci  Barbary Kapułki- Dwernickiej naszej Koleżanki, wspaniałej Nauczycielki i Wychowawczyni. Pozostanie na zawsze w pamięci przyjaciół, wdzięcznych uczniów, rodziców i nauczycieli.

Wychowała i kształciła wiele roczników młodzieży  szkół Ziemi Jaworskiej.  Szeroka wiedza z języka polskiego i literatury pozwalała, aby przez lata kształtowała młodzież: Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej, Liceum Medycznego im. Tytusa Chałubińskiego oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Bolka I w Jaworze przez 15 lat.

Żadne słowa nie są wstanie ukazać dobro, którym wszystkim otaczała. Niejednokrotnie otaczała ich indywidualną opieką. Osoba o szerokiej wiedzy przekazywała wszystkim wartości patriotyczne i moralne potrzebne w życiu. Rozwijała edukację teatralną przez zajęcia warsztatowe, przygotowanie przedstawień okolicznościowych z okazji święta patrona czy jubileuszu 60 lecia liceum.

Przez lata uczniowie przez nią prowadzeni odnosili sukcesy w olimpiadach i konkursach z przedmiotów humanistycznych na szczeblu gminnym, powiatowym., wojewódzkim i ogólnopolskim.

Na trwałe wpisała się w pamięć nauczycieli, jako koleżanka zawsze chętna do pomocy w rozwiązywaniu problemów oraz sumienny pracownik. Wielokrotnie wynagradzana za efekty pracy z uczniami nagrodami Dyrektora szkoły w placówkach, w których pracowała, nagrodą Starosty Powiatu Jaworskiego oraz, Lekarza Wojewódzkiego.

Żegnamy Cię Pani Profesor nie tylko we własnym imieniu, ale także nauczycieli, pracowników, młodzieży i absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze.

Dyrekcja I LO w Jaworze