"Jeśli nie wiesz jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie"

~Antoni Słonimski 

Aktualności

Podwójne zwycięstwo Bolka!

Wszyscy wiemy, że biegi długodystansowe są jedną z najbardziej wymagających konkurencji sportowych. Zawodnicy na trasie muszą mierzyć się nie tylko z rywalami, ale także z własnymi ograniczeniami i słabościami. Zadania nie ułatwia im także teren, w którym rozgrywane są wyścigi. Przekonali się o tym jaworscy licealiści podczas Sztafetowych Biegów Przełajowych.

5 października w Parku Miejskim w ramach licealiady, rywalizowały ze sobą szkoły średnie powiatu jaworskiego – I Liceum Ogólnokształcące im. Księcia Bolka I i Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. Udział brały reprezentacje dziewcząt i chłopców. Zarówno jedni, jak i drudzy walczyli zawzięcie do ostatniej zmiany sztafety. Ostatecznie w kategorii dziewcząt i chłopców I miejsce zdobyło I LO w Jaworze, które było reprezentowane przez uczniów: Cyrankowska Weronika, Głąb Zuzanna, Grzelak Paulina, Kapiec Emilia, Kołodyńska Katarzyna, Kowalska Natalia, Majewska Magdalena, Michalska Wiktoria, Młodawska Karolina, Niemczycka Hanna, Słaba Monika, Socha Emilia, Tomborska Julia, Wan Julia, Zuchmanowicz Milena, Bienias Filip, Bieniusiewicz Michał, Havryliuk Danylo, Izdebski Jan, Kodlew Jakub, Kowalski Nikodem, Romanowski Jakub, Andruszyn Filip, Kaja Jakub, Rzehak Jakub, Tychannowicz Iwo, Waligóra Patryk.

Udział w tak dużym, sportowym przedsięwzięciu to niewątpliwie cenne doświadczenie dla młodych biegaczek i biegaczy. Dla wielu z nich była to pierwsza okazja, by poczuć atmosferę sportowego święta. Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

    

           


Szablon i kodowanie: Mateusz Stanuch