I ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W JAWORZE
Im. Ks. BOLKA I
LICEUM OGÓŁNOKSZTAŁCĄCE UZUPEŁNIAJĄCE
dla dorosłych

Witaj na stronie I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks Bolka I . Dzisaj jest    19-04-2019    Do końca roku szkolnego pozostało    -2484   dni

Adres szkoły

liderem projakościowych
zmian w polskim
systemie edukacji

Koszykarze z I Liceum na topie Koszykówka ,to gra bardzo popularna wśród młodzieży ,zwłaszcza wśród chłopców. W I Liceum Ogólnokształcącym im .Księcia Bolka I w Jaworze od wielu lat odbywają się turnieje motywujące młodzież do osiągania sukcesów także w tej dziedzinie sportu. Przekłada się to na sukcesy reprezentacji szkoły. 17 grudnia w Lubinie odbyły się Mistrzostwa Stefy Legnickiej w Koszykówce Chłopców Szkól Ponadgimnazjalnych. Reprezentacja I Liceum wygrała wszystkie swoje mecze , zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do finału dolnośląskiego. W ubiegłym roku I Licem zdobylo Wicemistrzostwo Dolnego Śląska. Może w tym roku będzie lepiej? Mistrzowie Strefy Legnickiej wystąpili w składzie: Adam Pałasz, Marcin Zatyka, Aleksander Lopko, Paweł Bałabuch ,Adam Szcześniak, Kamil Penkala, Daniel Partyka Robert Łyżwański , Gor Melkonyan, Wojciech Rokita. Do zwycięstwa poprowadził ich trener-Daniel Iwanski, nauczyciel wychowania fizycznego w I Liceum.