I ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W JAWORZE
Im. Ks. BOLKA I
LICEUM OGÓŁNOKSZTAŁCĄCE UZUPEŁNIAJĄCE
dla dorosłych

Witaj na stronie I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks Bolka I . Dzisaj jest    19-04-2019    Do końca roku szkolnego pozostało    -2484   dni

Adres szkoły

liderem projakościowych
zmian w polskim
systemie edukacji

Historyczny sukces koszykarzy z I Liceum.

1 kwietnia w Świdnicy odbył się Dolnośląski Finał Licealiady w koszykówce chłopców. Wzięły w niej udział 4 najlepsze zespoły z Dolnego Śląska: LZN Wrocław, Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych ze Zgorzelca, I LO Jawor i II LO Świdnica. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. W turnieju brali udział chłopcy trenujący na co dzień między innymi w Śląsku Wrocław, Gwardii Wrocław czy Turowie Zgorzelec. Największymi gwiazdami byli chłopcy ze Zgorzelca, którzy trenują z zespołem pierwszoligowym. Jeden z nich Sebastian Szymański ma już za sobą debiut w drużynie wicemistrza Polski i jest najlepszym zawodnikiem kadry Polski juniorów. Koszykarze z jaworskiego liceum w meczu półfinałowym zmierzyli się z zespołem ze Zgorzelca i po dobrym meczu przegrali 31:53. W meczu o 3 miejsce zagrali z drużyną z Wrocławia i po świetnym meczu wygrali 58:46. W ostatniej kwarcie zagrali wręcz koncertowo. Zespół z Wrocławia oparty na zawodnikach Śląska i Gwardii pierwsze punkty w tej kwarcie zdobył dopiero w ostatniej minucie spotkanie, gdy wynik był już przesądzony. Finał wygrał zespół ze Świdnicy, który w ostatnich sekundach pokonał zespół ze Zgorzelca. Zajmując 3 miejsce chłopcy z I Liceum im. Księcia Bolka I w Jaworze osiągnęli w tej dziedzinie sportu największy sukces w 63 letniej historii szkoły. Barwy I Liceum Ogólnokształcącego im .Księcia Bolka i w Jaworze reprezentowali: Piotr Jakubowicz, Maurycy Barański, Łukasz Hlebowicz, Artur Pieniążek, Michał Gazda, Marcin Zatyka, Adam Pałasz, Aleksander Lopko, Paweł Bałabuch i Grzegorz Witek. Zespól przygotował i przez cały cykl rozgrywek z sukcesem przeprowadził p. Daniel Iwański-nauczyciel wychowania fizycznego w I Liceum.