I ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W JAWORZE
Im. Ks. BOLKA I
LICEUM OGÓŁNOKSZTAŁCĄCE UZUPEŁNIAJĄCE
dla dorosłych

Witaj na stronie I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks Bolka I . Dzisaj jest    18-06-2019    Do końca roku szkolnego pozostało    -2544   dni

Adres szkoły

liderem projakościowych
zmian w polskim
systemie edukacji

Po raz pierwszy młodzież z I ZSO uczestniczyła w dolnośląskiej Licealiadzie Zjazdów Olimpijskich i Snowboardu, który odbył się w Zieleńcu

Uczniowie I Liceum  na zimowej olimpiadzie … w Zieleńcu

Po raz pierwszy w historii szkoły młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im Księcia Bolka I w Jaworze uczestniczyła w Dolnośląskiej Zimowej Licealiadzie Zjazdów Olimpijskich i Snowboardu. Bieżąca edycja tych zawodów odbyła się w Zieleńcu. Mimo że pojechali uczniowie ,którzy amatorsko uprawiają sporty zimowe, to ich występ należy uznać za sukces. Nie byliśmy tam najlepsi, ale poczuliśmy smak rywalizacji i zdobyliśmy cenne punkty w rankingu sportowym powiatów.

Drużynowo, w zjazdach , dziewczęta (Maja Bauer, Katarzyna Szokalska) zajęły XV miejsce na 24 drużyny. Chłopcy (Mateusz Kudłacz, Grzegorz Legeń, Sebastian Jakimowicz i Jakub Bojczuk) zajęli XIV na 34 drużyny.

W Snowboardzie chłopcy (Dawid Prokopowicz, Wojciech Łyszczyk) zajęli XXII miejsce, a dziewczęta (Ewelina Charmuszko, Joanna Bałdys) zajęły miejsce XVI.

Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Grzegorz Legeń w zjezdzie, który zajął czternaste miejsce w województwie dolnośląskim.

Ɔ

Opiekunem była Iwona Zatyka – nauczyciel wf w I Liceum. Nasze uczestnictwo w tej wspaniałej imprezie było możliwe dzięki Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu i uprzejmości Dyrektora I Liceum M. Michalskiego.

I. Z.