I ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W JAWORZE
Im. Ks. BOLKA I
LICEUM OGÓŁNOKSZTAŁCĄCE UZUPEŁNIAJĄCE
dla dorosłych

Witaj na stronie I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks Bolka I . Dzisaj jest    20-09-2017    Do końca roku szkolnego pozostało    -1908   dni

Adres szkoły

systemie edukacji

Strona lo jawor

Spotkanie po latach

W sobotę, 4 czerwca 2011 r, po trzydziestu latach od ukończenia szkoły spotkali się absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze rocznik’81. Przyjechali nie tylko z różnych stron kraju, ale i zza granicy: z Niemiec i Szwecji. Pomysłodawcą spotkania była klasa IVb humanistyczna, która regularnie organizuje takie spotkania swojej klasy. Tym razem rozszerzono krąg o cały rocznik absolwentów z roku 1981.
Gośćmi spotkania byli również wychowawcy:p. Anna Gonet – Haglauer (IV a),p.Maria Asłamowicz (IV c) oraz p.Wiesław Wiśniowski (IV d).
Niestety, nie przyjechała od lat mieszkająca w Niemczech p. Róża Bojanowska, wychowawczyni IV b.

Udział w spotkaniu wzięli :
Klasa IV a

Małgorzata Jakimowicz/Szostak, Urszula Gębicka, Marek Niebudek, Joanna Lasek, Leokadia Gabis/Rudnik, Iwona Sola/Fifowska, Anna Dymek/Marcisz, Dorota Kostecka/Kaśnicka.

Klasa IV b

Jolanta Borkowska, Aldona Łapińska/Procajło, Roman Pindus, Henryk Kosiński, Barbara Ślipko/Firkowicz, Marzena Barańska/Dyderska, Małgorzata Świderska/Zubrzycka, Regina Michalak/Smyk, Elżbieta Baran/Rusin, Mariusz Barański, Małgorzata Swiniarska/Hałon.

Klasa IV c

Edward Kaszubski, Wiesława Potęga/Fitas, Małgorzata Wysoczańska/Haczkiewicz, Bogusława Krynda/Ziębka, Stanisława Korybska/Płachta, Bożena Majka/Miedzińska, Małgorzata Walczewska/Starak, Teresa Adamczyk/Sobejko, Marek Pustuła, Izabela Gonta/Stodolska.

klasaIV d

Grażyna Olbryk/Lipińska i Bożena Daniel/Chudzik.

Spotkanie po 30 latach

W sobotę, 12 czerwca 2010 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Księcia Bolka I odbyła się niecodzienna uroczystość. Zebrało się około 40 osób, które czuły się jak u siebie, mimo że ich dostojny wygląd wskazywał, że nie są to uczniowie. Byli to absolwenci szkoły sprzed 30 lat, którzy w ten sposób rozpoczęli świętowanie rocznicy ukończenia liceum. Niektórzy spotkali się po raz pierwszy po 30 latach. Nie zabrakło i wychowawców klas, pp. Teresy Puton, Czesławy Szwaluk i Stanisława Bodzionego. Organizatorzy przygotowali prezentację, która przypomniała szkolne czasy. Nawet niewiele się zmieniliśmy, choć dziewczętom brakło warkoczy, chłopcom włosów, a niektórym kolegom powagi dodawały wąsy. Rozmowom i wspomnieniom nie było końca. Spotkanie w szkole zakończyła wspólna fotografia. Druga część imprezy odbyła się przy suto zastawionym stole. Okazało się, że pomimo upływu lat świetnie się rozumiemy i umiemy się wspólnie bawić. Pewnie za 5 lat spotkamy się znowu, a być może nie zabraknie nas na 70-leciu I Liceum, w 2016 roku, zatem … „Szanujmy wspomnienia, smakujmy ich treść, nauczmy się je cenić”.

Oni ciągle młodzi

Tradycją stały się już spotkania absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, a szczególnie czerwcowe spotkania w związku z pięćdziesięcioleciem matury. Od kilku lat spotkania takie organizuje Artur Marian Lisiecki „Maniu”, absolwent z roku 1959. Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie przy grobach nauczyieli Zofii Kirszańskiej oraz Aurelii i Adama Kościukiewiczów, w piątek 12 czerwca. Czas sobotnio – niedzielny, to spotkanie w Jaworze. O 10:00 na szkolnym korytarzu, wspominano najlepsze zajęcia uczniowskie czyli przerwy. Spotkało się 29 absolwentów z rocznika 1959 i okolicznych. Rocznik 1959 wydał ze swego grona wielu wybitnych ludzi, w tym jednego profesora politechniki p. Janusza Dyszlewicza, dwóch księży Kazimierza Barzyckiego i Ryszarda Jerie oraz wielu nauczycieli, których na spotkaniu reprezentowali min. p.p. Kazimierz Drąg i Dymitr Błaszczak . W spotkaniu, nie tylko w szkole, uczestniczył p. prof. Aleksander Wiśniewski, który uczył jubilatów fizyki. Nad całością czuwał, pod nieobecność chorego p. Artura Lisieckiego, p. Józef Bielecki , absolwent z 1961r. Absolwentów podejmował dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego p. Mieczysław Michalski, także absolwent tej szkoły. Około godziny 12 uczestnicy spotkania opuścili mury swojej szkoły i kontynuowali spotkanie i w terenie i w plenerze. Niedzielę poświęcili na Mszę Świętą w intencji żyjących i zmarłych profesorów, koleżanek i kolegów, by potem zapalić znicze na grobach zmarłych koleżanek , kolegów i profesorów. A na koniec spotkania znowu był piknik. Zaangażowanie i liczny udział w spotkaniach daje nadzieję, że w przyszłym roku też nie zabraknie ich w murach szkoły, która, jak stwierdzono na spotkaniu, ma swoją magię i tym samym przyciąga nawet po latach. Do zobaczenia za rok.TWA

Spotkanie po latach.
W dniach 6-8 czerwca 2008 roku odbyło się spotkanie absolwentów rocznik 1958 (i roczników "sąsiednich") Organizatorem spotkania był Artur Marian Lisiecki.Przewodniczącymi spotkania w szkole byli panowi Józef Bielecki i Wacław Horodecki .
Gościem zaproszonym - prof. Aleksander Wiśniewski, nauczyciel fizyki.
Zdjęcia ze spotkania.<