Spacerek po Jaworze

14 grudnia uczniowie kasy II C wzięli udział w kolejnym „Spacerku po Jaworze”. Tym razem wiodącym tematem były dzieje klasztoru pobernardyńskiego i ślady przeszłości w jego murach. Zwiedzanie kościoła poprzedził wykład kustosza muzeum, p. Mirosława Szkiłądzia na temat religijności w dawnym Jaworze. Podczas wycieczki młodzież miała możliwość zobaczyć pod kierunkiem kustosza kościół i zgromadzone w jego wnętrzu zabytki, przyjrzeć się szczegółowo namalowanym na ścianie scenom pasyjnym i najstarszemu, bo z 1562 roku, widokowi Jawora.
          Cykl „Spacerków po Jaworze” wpisał się na stałe do kalendarza imprez organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Muzeum Regionalne w Jaworze. Z tych comiesięcznych lekcji poznawania historii i zabytków miasta chętnie korzystają uczniowie I Liceum. Jest to świetna okazja, by zobaczyć cenne pamiątki przeszłości, wnętrza historycznych budynków, które mijają codziennie w drodze do szkoły, usłyszeć opowieści o dziejach Jawora. Jest to także lekcja patriotyzmu lokalnego, przejawiającego się m.in. znajomością historii i zabytków najbliższego regionu, z których możemy być dumni
         Pomysłodawcom i organizatorom cyklu „Spacerek po Jaworze” oraz przewodnikowi, p. M. Szkiłądziowi, należą się wyrazy uznania za świetny pomysł i realizację przedsięwzięcia.