Ratują nas anioły

Początek roku za nami. Nowa szkoła, nowi znajomi, wychowawcy oraz nauczyciele. To rzeczywistość, z którą zderzyliśmy się w bieżącym roku szkolnym. Właśnie dlatego 5 października , my – uczniowie klas pierwszych (I B i I D), wyjechaliśmy na jednodniową wycieczkę integracyjną do Dobkowa. Tam okazało się, że jest to miejsce szczególne, ponieważ „czuwają nad nim anioły” – tak przynajmniej wywnioskowaliśmy z historii opowiedzianej przez twórczynię tego miejsca, panią Bogusławę.

W otoczeniu wyjątkowej, artystycznej atmosfery poczuliśmy się swobodnie i beztrosko. Wtedy daliśmy upust własnej wenie twórczej, kreatywności i w szczególności dobrej zabawie. Poznaliśmy niezwykłe, ale jednocześnie trudne tajniki rzemiosła ceramicznego. Dla wielu z nas kontakt z żywym tworzywem był momentem, w którym odkryliśmy w sobie umiejętności nie tylko manualne, ale również myślenia twórczego oraz abstrakcyjnego. W tym czasie doskonale bawiliśmy się ze sobą i zapomnieliśmy o upływającym czasie, o potrzebie smsowania, czatowania czy lajkowania. Rozmawialiśmy ze sobą, śmialiśmy się i doradzaliśmy sobie, jak zakończyć swoje gliniane dzieła. Umazani po łokcie masą glinianą wspólnie planowaliśmy kolejne wycieczki i wspólne lata w naszym „|ogólniaku”.
          Credo naszego wyjazdu stanowiła inscenizacja bajki pt. „Czerwony Kapturek” . Okazało się , że jesteśmy na tyle pomysłowi i otwarci na swoje pomysły, że natychmiast stworzyliśmy niebanalną, nową wersję klasycznej bajki. Dawno nie spędziliśmy tak miło i efektywnie dnia. Naszej zabawie i integracji towarzyszyły panie: Renata Aleksiuk oraz wychowawcy klasy ID, pani Iwona Zatyka i klasy IB, pani Anna Łukaszewska.