Po raz pierwszy razem w plenerze

We wtorek 4 października w godzinach porannych uczniowie klasy I c z I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Węgiel oraz p. Anną Gaździcką - nauczycielem j. angielskiego wyjechali z jaworskiego dworca na dwudniową wycieczkę integracyjną do Srebrnej Góry.

Po zameldowaniu się w ośrodku, natychmiast ruszyli zdobywać nową wiedzę. Najpierw zwiedzili srebrnogórską twierdzę, gdzie przewodnik przedstawił im strukturę obronną bastionu, a także zademonstrował działanie dawnej broni palnej. Później, podziwiając piękne krajobrazy ,przeszli do jednej ze sztolni. Na pozytywne zakończenie dnia klasa udała się do parku linowego, w którym większość musiała pokonywać własne lęki, aby przejść kolejne przeszkody. Atmosfera była ciepła mimo niesprzyjających warunków pogodowych.
        Wieczorem odbyło się ognisko, które ogrzało zmarzniętych licealistów. Po poczęstunku oraz tańcach grupa przeniosła się do ośrodka, gdzie, przy różnych grach oraz zabawach , integrowała się w najlepsze.
Następnego dnia pierwszoklasiści mieli okazję strzelać z łuków oraz wspinać się po ściance. Na wyróżniających się czekały nagrody.
          Po południu grupa opuściła ośrodek i skierowała się na dworzec w Ząbkowicach Śląskich, z którego bezpośrednio i bez problemów wróciła do Jawora.