Licealiści na wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej

13 czerwca 2016 klasa II a wraz z wychowawczynią, panią profesor Dorotą Rębisz, i panią profesor Renatą Aleksiuk pojechała na trzydniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej.
         Już pierwszego dnia wszyscy musieli wykazać się siłą podczas spływu pontonowego meandrami Nysy Kłodzkiej, gdzie każdy miał za zadanie wiosłować na piętnastokilometrowej trasie. W ramach odpoczynku uczniowie razem z panem przewodnikiem zwiedzili Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie Śląskim, a następnie zostali oprowadzeni po Polanicy Zdrój, w której mieli zapewnione zakwaterowanie. We wtorek wycieczkę rozpoczęto od zwiedzenia Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin. Następnie klasa podziwiała piękno Gór Stołowych, wędrując szlakiem na szczyt Szczelińca. Kolejnym etapem wycieczki było przejście przez labirynt Błędnych Skał na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych. Drugi dzień zwiedzania uczniowie zakończyli w Kaplicy Czaszek w Czermnej.
         Ostatni dzień wycieczki był niemniej fascynujący niż poprzednie. W drodze powrotnej uczniowie zostali oprowadzeni po Pałacu Jedlinka w Jedlinie Zdrój, którego historię przybliżyły projekcje filmów oraz relacje pani przewodniczki. Mimo deszczu i niesprzyjającej aury klasa nie zrezygnowała z atrakcji w parku linowym w Jedlinie, będącej ostatnim punktem całego wyjazdu.
         Wszyscy wrócili do Jawora szczęśliwi, choć zmęczeni. Mimo że wszystkie atrakcje były niesamowite, szczególnie wart zapamiętania był spływ pontonowy, czy park linowy. Spędzony wspólnie czas na długo pozostanie w naszej pamięci.