Uczniowie z I Liceum poznawali Drezno

W czwartek  3 grudnia 2015 czterdziestu pięciu uczniów z I Liceum  Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I  w Jaworze wraz z trzema opiekunami: p.p. U.Zarzycką, M.Karolonek i J.Okapiec  o 7 rano wyruszyło na wycieczkę do Niemiec, do Drezna. Motywem przewodnim wyjazdu było "Poznanie krajów niemieckojęzycznych". Już w autobusie dzięki p. przewodnik poznaliśmy historię Drezna i Jarmarku Bożonarodzeniowego. Pierwsze takie wydarzenie odbyło się w XV w., a dziś mamy już 581. jarmark. Charakteryzują go pyszne wypieki - strucla, kominiarzyki z suszonych śliwek, które można było tam zakupić oraz piramida z postaciami świętych.

Pierwszym punktem wycieczki był zjawiskowy Pałac Zwinger, w którym zwiedziliśmy trzy ciekawe muzea: Galerię Starych Mistrzów gdzie m.in. mieliśmy okazję zobaczyć Madonnę Sykstyńską Rafaela. Kolejną z wystaw była wystawa porcelany miśnieńskiej, w której najbardziej ciekawiły uczniów porcelanowe kwiaty, które z daleka wyglądały jak prawdziwe. Ostatnią częścią zwiedzania było muzeum matematyczno-fizyczne.

W drodze na jarmark mieliśmy okazję zobaczyć m.in. poczet elektorów saskich wykonany z porcelany oraz rzekę Łabę. Na koniec wycieczki udaliśmy się na długo wyczekiwany jarmark. Uczniowie wraz z opiekunami miło spędzili czas. Można było poczuć tam atmosferę świąt, posłuchać kolęd, zakupić przeróżne wypieki lub słodycze oraz świąteczne ozdoby.

Wyjazd był bardzo udany, na pewno zostanie zapamiętany na bardzo długo, a za rok kolejna wycieczka do Niemiec.

Oliwia Radzimska IIc