W czwartek, 17 listopada, klasa 2a oraz część klasy 2c wzięła udział w seminarium dotyczącym zakładania oraz funkcjonowania firm zajmujących się tworzeniem i wprowadzaniem oprogramowania komputerowego w wielu gałęziach światowej gospodarki. Gospodarzem spotkania było COLLEGIUM WITELONA w Legnicy. Uczniowie zwiedzili również niektóre laboratoria uczelni, m.in.robotyki i odnawialnych źródeł energii. Zapoznali się ze sposobami programowania oraz drukowania obiektów na drukarkach 3D, oglądnęli doświadczenia fizyczne związane ze zmiennym ciśnieniem, polem elektrycznym, polaryzacją światła, przeprowadzili doświadczenie chemiczne związane z badaniem właściwości gliceryny. Na koniec wizyty na uczelni uczniowie mieli możliwość samodzielnego prowadzenia zestawu szynowego dzięki symulatorom w laboratorium logistyki i transportu.

Opiekunami uczniów podczas wyjazdu byli: J. Kuczwara, H. Partyka i L. Lewszyk