Kierunek matematyczno-fizyczny

DO WYBORU:

• informatyka
  • język angielski

Jeżeli wybierzesz ten kierunek przygotujemy Cię  do zdania egzaminu maturalnego z    przedmiotów obowiązkowych i wybranych oraz do studiowania w przyszłości na kierunkach:

• matematyka, informatyka, fizyka, kierunki politechniczne np. budownictwo, transport, architektura, elektronika itp.
  • absolwenci tego profilu bardzo dobrze radzą sobie na studiach w kraju i za granicą.
  • kontynuują naukę na studiach doktoranckich, w życiu zawodowym osiągają liczne sukcesy.

Oprócz zajęć obowiązkowych proponujemy Ci udział w wielu zajęciach dodatkowych:

•  możesz liczyć na pomoc nauczycieli na cotygodniowych  konsultacjach,
  •  będziesz mógł rozwijać własne zainteresowania poprzez udział w bezpłatnych zajęciach dodatkowych, tzw.  kołach przedmiotowych oraz brać udział w obozach naukowych,
  • będziesz miał możliwość wyjazdów  na Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Wrocławski, Dolnośląski Festiwal Nauki i tam poszerzać swoją wiedzę biorąc udział w ciekawych wykładach i pokazach.
  •  już w liceum będziesz mógł poznać klimat wyższych uczelni. Współpracujemy
    z Instytutem Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziałem Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej.
  • zapraszamy Cię do udziału w konkursach  i olimpiadach, które są już tradycją naszej szkoły takich, jak:  Olimpiada Matematyczna, Olimpiada Lingwistyki Matematycznej, Dolnośląskie Matematyczne Marsze na Orientację, Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny, Konkurs Matematyczny KOMA, Szkolne Mecze Matematyczne Klas I, Konkurs Fizyczny Elektron, Międzynarodowy Konkurs Fizyczny Lwiątko, Konkurs Fizyczny Eureka.

Jeśli  interesujesz się naukami ścisłymi, to ten kierunek jest dla Ciebie.

Dolnośląski Festiwal Nauki -2017

Finaliści konkursu KOMA