W piątek, 27 października uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Renatą Aleksiuk, Panem Lesławem Lewszykiem oraz Panem dyrektorem Waldemarem Szastakiem uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Krzeszowa. Głównym celem podróży było zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, gdzie znajduje się grób Patrona Szkoły, Księcia Bolka I.

Wraz z przewodnikiem Panem Tomaszem Zagórskim młodzież poznawała bazylikę. W Mauzoleum Piastów Śląskich uczniowie złożyli kwiaty na grobie patrona naszej szkoły księcia Bolka I Surowego, a także jego wnuka  Bolka II Małego. Mauzoleum jest bardzo piękne i wyniosłe. Przepiękne malowidła i sarkofagi dostojników wprawiły nas w zachwyt i zadumę. Uczniowie bogaci w informacje dotyczące rejonu, z którego pochodzą, odwiedzili kościół św. Józefa. Po obejrzeniu zapierających dech w piersiach fresków i wysłuchaniu opowieści dotyczących Pisma Świętego wrócili do opactwa w którym odbyła się msza święta w intencji uczniów naszego liceum a także wszystkich pracowników szkoły.

Zdobyta tego dnia wiedza z pewnością na długo pozostanie w  pamięci, a sam wyjazd będzie niezwykle wspominany!

krzeszów 4
krzeszów 5