"Jeśli nie wiesz jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie"

~Antoni Słonimski 

Uczniowie I LO na Uniwersytecie Wrocławskim

20 listopada 2018 r. grupa klas drugich z rozszerzonym programem języka angielskiego wybrała się do Wrocławia, aby uczestniczyć w wykładzie w Instytucie Filologii Angielskiej.  Zajęcia prowadzone były przez panią prof. Cynthię McDermott z Unwersytetu Antioch w Los Angeles, która gości w Polsce w charakterze Fulbright Specialist (specjalista Fundacji Fulbrighta) w zakresie pedagogiki, strategii uczenia się, literatury dziecięcej oraz kultury amerykańskiej.

 Wykład pt. "Children's Rights, Janusz Korczak and the United Nations Convention on the Righst of the Child" poświęcony był tematyce praw dziecka oraz polskiemu wybitnemu pedagogowi Januszowi Korczakowi. Profesor McDermott w bardzo interesujący i wzbudzający refleksję sposób przedstawiła kwestię praw dziecka i ich naruszeń, z którymi spotkała się pracując w Bośni i Hercegowinie. Wszyscy uczestnicy wykładu brali w nim czynny udział, zabierając głos w dyskusji.
      Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się kolejny raz uczestniczyć w ciekawych przedsięwzięciach na Uniwersytecie Wrocławskim.

                               


Szablon i kodowanie: Mateusz Stanuch