"Jeśli nie wiesz jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie"

~Antoni Słonimski 

Licealiada w badmintonie

Mimo że badminton to sport olimpijski, przez wielu z nas postrzegany jest jako dyscyplina rekreacyjna. O tym, jak wygląda on w swojej klasycznej odmianie, przekonać się mogła reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze w składzie: Weronika Jastrzębska, Weronika Jakimowicz, Janina Korybska, Oliwia Wojnarowicz, Sebastian Gilowski i Łukasz Hołowacz. Uczniowie pod wodzą p. Iwony Zatyki wzięli udział w turnieju w ramach rozgrywek szkół ponadgimnazjalnych.
         Zawody powiatowe odbyły się 9 listopada 2018 r. w PCKZiU w Jaworze, a do sportowej rywalizacji przystąpiły drużyny ze szkół powiatu jaworskiego.

         Po zaciętych meczach, w których zarówno dziewczęta, jak i chłopcy wykazali się wspaniałymi umiejętnościami i niezwykłą wolą walki, zdobyliśmy dwa II miejsca, tym samym uzyskując kwalifikację do rozgrywek strefowych 16 listopada. W turnieju finałowym spotkały się reprezentacje najlepszych szkół strefy legnickiej. Były to drużyny z Lubina, Złotoryi, Jawora i Legnicy. Nasze liceum reprezentowały dziewczęta, które ostatecznie  wywalczyły IV miejsce. Warto zaznaczyć, że uprawiają ten sport amatorsko.


Szablon i kodowanie: Mateusz Stanuch