Licealistki w filozofii klasycznej też są mocne

20 kwietnia odbył się etap wojewódzki Konkursu Filozofii Klasycznej. Rozpoczął go  etap szkolny , który odbył się 26 października 2017 r.. Po raz kolejny wzięli w nim udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „Kiedy jestem wolny”.
            Konkurs powstał z inicjatywy Instytutu Filozofii Chrześcijańskiej na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu a w bieżącym roku szkolnym odbyła się jego trzecia edycja.
            W etapie szkolnym w całym województwie wzięło udział około 500 uczniów. W naszej szkole do   konkursu przystąpiły dwie uczennice: Weronika Płaskocińska i Paulina Repa.

Licealistki zakwalifikowały się do etapu okręgowego, a następnie do etapu wojewódzkiego, w którym Paulina Repa została wyróżniona i zdobyła IV miejsce. Obie uczennice reprezentujące I Liceum Ogólnokształcące w Jaworze  odniosły duży sukces, zdobywając indeksy na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu, dyplomy oraz nagrody książkowe.
          Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
           Opiekunem uczennic była p. Renata Aleksiuk.