"Jeśli nie wiesz jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie"

~Antoni Słonimski 

Spacerkiem po wiedzę …

Kolejny „Spacerek po Jaworze”, zorganizowany 11 kwietnia br. przez Miejską Bibliotekę Publiczną przy współpracy z Muzeum Regionalnym, zaprowadził do Kościoła Pokoju. Uczniowie klas Ia oraz Ib z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze skorzystali z okazji zobaczenia unikatowego obiektu, który  znajduje się  na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO i  dołączyli do licznej grupy mieszkańców Jawora i turystów z różnych stron kraju zainteresowanych  tym zabytkiem.
         Zwiedzanie kościoła poprzedził wykład kustosza jaworskiego muzeum,  p. Mirosława Szkiłądzia, który przedstawił historię powstania świątyni i jej bogatego wystroju, zwracając uwagę na wyjątkowe dekoracje oraz wyposażenie wnętrza.

       Wspomagała go p. Aniela Prokopiak, menadżer obiektu. Potem przyszedł czas, by pod kierunkiem  przewodników przyjrzeć się z bliska tej „perełce architektury”.
         Cykl spotkań z jaworskimi zabytkami zapewnia atrakcyjne lekcje historii  regionu i historii sztuki. Obcowanie z zabytkami jest dobrą metodą zdobywania wiedzy o przeszłości i dorobku minionych pokoleń. Uwrażliwia młodzież na piękno zabytków, uczy szacunku do śladów przeszłości i odpowiedzialności za zachowanie ich dla następnych pokoleń.

                             


Szablon i kodowanie: Mateusz Stanuch