Marsze organizowane są od 2003 roku. Ich celem jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką oraz promocją terenów zielonych Wrocławia i okolic. Jest to obecnie największa popularna impreza na orientację w Polsce. Co rok bierze w niej udział ponad 1000 osób. Posługując się mapą i kompasem, uczestnicy muszą odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie oraz wyznaczyć na mapie i odnaleźć w terenie zakodowane punkty, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych i rebusów.

W sobotę, 2 października, odbyła się już XIX edycja tych zawodów. Nasze liceum reprezentowały trzy patrole: Jakub Borsukiewicz, Artur Czarnecki, Kacper Suchojad (wszyscy z 3a), Filip Bienias, Olaf Mazur, Marcin Wojciechowski (wszyscy z 2a) oraz Jakub Kaja, Paweł Wojkowski, Michał Żydziak (wszyscy z 1a). Marsze odbyły się w okolicach Lubiąża i klasztoru Cystersów. Nasze patrole nie odniosły w tym roku znaczących sukcesów – uczniowie z klasy drugiej i pierwszej zajęli miejsca w połowie stawki (należy podkreślić, że dla każdego z uczniów start był debiutem w tego typu zawodach). Doświadczenie zdobyte podczas tegorocznych zmagań powinno zaprocentować w kolejnych edycjach  Marszów.