Po raz 27 zagrali o Puchar

W dniach 27-28 marca 2018 r. już po raz 27 z rzędu na zaproszenie Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze p. Mieczysława Michalskiego  odpowiedzieli absolwenci szkoły, którzy wyrazili  akces do wzięcia udziału w rozgrywanym turniej  koszykówki mężczyzn o puchar dyrektora. W tym roku zgłosiło się aż cztery zespoły absolwentów (były to team Zatyki, team Reszyca, team Iwana i team Detyna) oraz dwie ekipy reprezentujące Jaworskiego Bolka (reprezentacje klas pierwszych i drugich).

Wszystkie zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w każdej po dwie ekipy absolwentów i drużyna szkolna. Mecze rozgrywane był systemem każdy z każdym. Następnie dwie najlepsze ekipy awansowały do półfinałów a drużyna z miejsc trzecich grały ze sobą o piąte miejsce w turnieju. Cały turniej był bardzo zacięty, wszystkie mecze miały bardzo zacięty  charakter w szczególności te pomiędzy absolwentami młodszymi i starszymi. Do etapu półfinałów awansowały wszystkie cztery teamy absolwentów. Walka zaczęła się od nowa. Każdy zespół walczył o wygraną do ostatnich sekund ale zwycięzca mógł być tylko jeden.

W meczach o wejście do finału drużyna Iwana pokonała team Detyna, a w drugim pojedynku lepszą drużyną okazała się team Reszyca. Następnie rozegrany został mecz o piąte miejsce gdzie klasy drugie nie dały większych szans młodszym kolegom z pierwszych klas.

W meczach finałowych rywalizacja na boisku była bardzo zacięta. Wynik na tablicy zmieniał się bardzo szybko, raz na korzyść dla jednych raz na drugich. Wraz z końcowa syreną  ze zwycięstwa cieszył się team Iwana, który pokonał niewielką różnica punktową team Reszyca.

Wygrana drużyna wystąpiła w składzie: Daniel Iwański, Andrzej Bobowski, Emilian Bera, Arkadiusz Grabowski, Wojciech Bak, Sławomir Pycia i Tomasz Siczek.

W walce o trzecie miejsce lepsza okazała się ekipa Zatyki.

Jak co roku w przerwach miedzy meczami zostały rozegrane różne konkurencje koszykarskie. Pierwszego dnia turnieju odbył się konkurs rzutów za trzy punkty. Do konkursu  mógł się zgłosić każdy zawodnik biorący udział w turnieju. Wystartował około dwudziestu zawodników. Do fazy półfinałowej weszło sześciu a do finału trzech. Trofeum najlepszego rzucającego za trzy pkt. otrzymał Tomasz Siczek z team Iwana.

W środę drugiego dnia turnieju odbyła się konkurencja koszykarski tor przeszkód. Wystartował  17 zawodników. W tej konkurencji nie miał sobie równych zawodnik z team Detyna a mianowicie Daniel Detyna vel Denzel.

Na koniec turnieju kapitanowie wszystkich zespołów jednogłośnie wybrali najlepszego zawodnika turnieju. Tytuł zawodnika MVP otrzymał Andrzej Reszcyc z team Reszyc.

Cały turniej przebiegł spokojnie w sportowej atmosferze, obeszło się bez poważniejszych urazów i kontuzji. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami, natomiast pierwsza drużyna (team Iwana) odebrała Puchar  Dyrektora z rąk organizatora i fundatora głównej nagrody czyli dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze p. Mieczysława Michalskiego. Wszystkie inne puchary i nagrody zostały ufundowane przez klub MKS Tytan Jawor i wręczone przez przedstawicieli klubu p. p. Tomasza Siczka i Daniela Iwańskiego.

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za udział w turnieju i zapraszamy ponownie za rok.