Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

W dniu 14 grudnia 2020 r. już po raz kolejny uczniowie klas drugich ILO w Jaworze finalizowali uczestnictwo w projekcie „Lekcje z ZUS”, przystępując do szkolnego etapu olimpiady. W ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości zdobywali wiedzę o tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś bowiem niewielu młodych Polaków wie czym są ubezpieczenia i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. Ponadto zdobyte informacje dały uczniom praktyczną wiedzę jako przyszłym przedsiębiorcom.

Po I etapie między czwórką uczniów odbyła się dogrywka, w wyniku której do II etapu zakwalifikowali się : Marcel Olanin, Julia Flejterska i Karol Czarnecki. Reprezentować będą szkołę w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w marcu 2021 roku.

Życzymy powodzenia!