Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku szkolnym uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze wzięli udział w etapie wojewódzkim Olimpiady: „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Drużyna z klasy IIA w składzie Julia Flejterska, Karol Czarnecki oraz Marcel Olenin, zajęła zaszczytne II miejsce w województwie wyprzedzając 14 innych zespołów i otarła się o etap centralny. Do etapu centralnego zgodnie z regulaminem kwalifikuje się tylko jedna drużyna z województwa.

Olimpiada ZUS sprawdza  bardzo trudną wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych, zasiłków, rent i emerytur oraz zasad ich przyznawania przez ZUS. W tym roku w związku z pandemią koronawirusa odbywała się ona on – line, dlatego też oprócz wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością zdalnej pracy w grupie z wykorzystaniem komunikatorów i aplikacji komputerowych. Drużynie gratulujemy i trzymamy kciuki za rok.