EKO Gwiazda 2020

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku  uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze wzięli udział i odnieśli sukces w regionalnym konkursie ekologicznym „ EKO Gwiazda 2020 edycja Jawor „ obejmującego swym zasięgiem powiaty:  jaworski, legnicki, świdnicki oraz wałbrzyski. Konkurs od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem i jest  organizowany przez Kawałek Świata Media z siedzibą w Krakowie, którego sponsorem głównym jest  Mercedes – Benz  Manufakcturing Poland z siedzibą w Jaworze.

Wśród 6 finałowych filmów znalazły się filmy dwóch naszych uczniów:  Grzegorza Filipowskiego z klasy IIIB –„ # Jeszczedobre# „  oraz Bartosza Kwiatkowskiego  z klasy IB - „Hot EKO challenge".

Zadaniem każdego uczestnika było nakręcenie 60 sekundowego filmu informującego o  5 – ciu zasadach nurtu „ Zero Waste”  ich praktycznym zastosowaniu , zagrożeniach dla środowiska spowodowanych nadmierną produkcją odpadów  oraz potrzebie i znaczeniu recyklingu. Uczniom gratulujemy a wszystkich, którzy chcieliby obejrzeć filmy  zapraszamy na stronę konkursu EKO Gwiazda 2020 edycja Jawor.