Wesołą nowinę, bracia, słuchajcie…

Dzień 19 grudnia w jaworskim liceum rozpoczął się inaczej niż zwykle. Atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia udzieliła się zgromadzonym w auli uczniom, nauczycielom i dyrekcji szkoły. O godzinie 9:00 klasy 1Bp i 1Bg (wraz z przyjaciółmi), które przygotowywały się do tego ważnego dnia pod kierunkiem p. Renaty Aleksiuk, wystawiły na naszej szkolnej scenie jasełka. Uczniowie, wcielając się w postacie przedstawione w biblijnej opowieści sprzed ponad 2000 lat, pozwolili nam poczuć się częścią historii narodzin Chrystusa. Nie zabrakło też w spektaklu odwołań do aktualnej sytuacji chrześcijan na całym świecie, co niewątpliwie skłaniało do głębszej refleksji nad prawdziwym sensem Świąt Bożego Narodzenia. Warto również wspomnieć oprawę muzyczną przedstawienia opartą na tradycyjnych polskich kolędach i pastorałkach.

Pan Dyrektor złożył wszystkim życzenia świąteczne, a następnie ogłoszono wyniki konkursu na najładniejszy stroik. Zwyciężyła w nim uczennica klasy 3C – Zuzanna Sikora.
Uczniowie przeprowadzili także aukcję stroików przygotowanych przez wszystkie klasy, a dochód z niej zostanie przeznaczony na potrzeby Samorządu Uczniowskiego.