"Jeśli nie wiesz jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie"

~Antoni Słonimski 

Aktualności

Święto Patrona Szkoły

W czwartek 12 grudnia 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaworze, potocznie nazywanym „Bolkiem”, obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Od 1966 roku jest nim książę Bolko I, twórca księstwa jaworsko-świdnickiego, budowniczy wielu zamków, w tym słynnego zamku Książ, fundator klasztoru cysterskiego w Krzeszowie, w którym został pochowany. Z tej okazji w szkole panowała atmosfera święta; młodzież, nauczyciele i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym apelu.

Dyrektor szkoły pan Mieczysław Michalski wręczył nagrody uczniom, którzy brali udział w turniejach sportowych oraz w ogólnopolskim konkursie historycznym związanym ze sportem – pod patronatem Prezydenta RP. Nagrody otrzymali Dominika Wojdyła i Bartosz Kwiatkowski. Z okazji Święta Patrona Szkoły matematycy zorganizowali turniej „O Puchar Księcia Bolka I”; zwycięzców tej rywalizacji, czyli klasę I a, także uroczyście nagrodzono. Odczytany został list Marszałka Sejmu RP pani Elżbiety Witek skierowany do uczestników tego święta, przemawiali Wicestarosta Powiatu Jaworskiego pan Stanisław Laskowski i Burmistrz Miasta Jawora pan Emilian Bera.

W drugiej części uroczystości uczniowie klasy II b (profil humanistyczny) zaprezentowali przedstawienie teatralne, którego głównym bohaterem był Patron szkoły. Tym razem książę Bolko I poszukiwał szczęścia, podróżując w czasie i przestrzeni; nie brak było odniesień do realiów szkoły, nauczycieli, miejsc, wydarzeń. Cieszymy się, że nasz Patron odnalazł szczęście, które znajdowało się cały czas obok niego, czyli w rodzinie. Być może miał na myśli nie tylko Beatrycze i swoje dzieci, ale nas wszystkich – społeczność szkolną. Śmiechu było co nie miara, być może niektórzy odkryli swoje talenty muzyczne lub kulinarne. Po apelu można było spróbować wypieków naszych licealistów oraz napić się kawy lub herbaty.

                    


Szablon i kodowanie: Mateusz Stanuch