Oliwia Kowalska Stypendystką "Zdolny Śląsk"

30 listopada 2019 we Wrocławiu odbyła się XVIX Gala Stypendialna "Zdolny Śląsk". Jedną z laureatek była Oliwia Kowalska, która otrzymała stypendium za osiągnięcia sportowe. Jest to wielki sukces tej zawodniczki, ponieważ z powiatu jaworskiego otrzymała go jako jedyna. Nadmienić również trzeba, że do uzyskania stypendium brane są pod uwagę nie tylko wysokie osiągnięcia sportowe, ale też wyniki w nauce i zaangażowanie społeczne.

Oliwia od 3 roku życia jest związana z tańcem, jest to jej wielka miłość i pasja. Od 13 lat rozwija się w tym kierunku, szkoląc i pobierając lekcje u najlepszych nauczycieli tańca w Polsce. Tańczy w KDance Studio Jawor, jest zrzeszona w Polskim Związku Tańca, swoje umiejętności prezentuje i konfrontuje w rywalizacji na zawodach, turniejach i festiwalach tańca w kraju i za granicą odnosząc liczne sukcesy. W roku 2018 i 2019 spełniło się jej marzenie, poprzedzone ciężką pracą, otrzymała najwyższą mistrzowską międzynarodową Klasę "S" - dostała nominację do Kadry Polski na Mistrzostwa Europy i Świata IDO – Inernational Dance Oranization w kategorii Street Dance Show solo oraz Hip Hop solo. Na Mistrzostwach Europy w Bratysławie zdobyłam wysokie 9 miejsce w Street Dance Show solo, na Mistrzostwach Świata Hip Hop w Kielcach 29 miejsce w kategorii solo, na Mistrzostwach Świata w Bremerhaven zajęła 30 miejsce e Hip Hop solo było to dla niej tym bardziej duże wyzwanie, ponieważ po raz pierwszy startowała w kategorii wiekowej 16 lat i starsi. Z każdego państwa nominację do Krajowej Kadry otrzymało tylko 5 osób. Jest bardzo dumna z tego, że znajduje się w tej 5 i reprezentuje Polskę i Jawor. Zdaje sobie sprawę, że poziom tańca na świecie jest wysoki i aby znaleźć się w pierwszej 12 na świecie musi jeszcze włożyć bardzo dużo pracy, zaangażowania i samodyscypliny. Jest to dla niej kolejny cel w karierze tanecznej.
Od wielu lat angażuje się w życie społeczne klasy, szkoły oraz miasta Jawora. Stara się wykorzystywać swój talent taneczny do wielu przedsięwzięć . Jest wolontariuszem w Jaworskim Ośrodku Kultury, bierze udział w imprezach organizowanych przez Jaworski Ośrodek Kultury i inne instytucje, nigdy nie odmawia pomocy i poprzez pokazy taneczne zarażam ludzi tańcem. Prowadzi również animacje i zajęcia taneczne dla młodszych kolegów i koleżanek zarówno w KDance Studio. W przyszłości zamierzam między innymi zostać nauczycielem tańca i przekazywać innym zdobytą wiedzę i pozytywną energię. Angażuje się również w pomoc potrzebującym, poprzez udział w akcjach charytatywnych.
Bardzo ważna jest też dla niej nauka, począwszy od pierwszej klasy szkoły podstawowej każdą kolejną klasę kończyła z wyróżnieniem. W roku 2018/2019 ukończyłam gimnazjum ze średnią ocen: 5,38.
Obecnie jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze.