Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 8 listopada 2019 r. społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze wzięła udział w apelu zorganizowanym w ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość otworzyła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Kurzydło, prosząc o wprowadzenie sztandaru szkoły. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły p. Mieczysław Michalski, który w wymowny sposób przybliżył historię odzyskania prze Polskę niepodległości, mówiąc o bohaterach przeszłości, a także o zwykłych ludziach, którzy teraz tworzą wolną ojczyznę.

O godz. 1111 wszyscy odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego. Śpiewano tego dnia jeszcze nie raz, ponieważ montaż słowno-muzyczny przygotowany przez klasę ID pod opieką p. Agnieszki Węgiel przewidywał jeszcze trzy utwory patriotyczne do odśpiewania przez całą społeczność szkolną. Były to pieśni: „Pierwsza Brygada”, „Piechota” oraz „Rota”, której słowa podsumowały uroczystość.