"Jeśli nie wiesz jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie"

~Antoni Słonimski 

Aktualności

Ślubowanie i otrzęsiny klas pierwszych

3 października był szczególnym dniem w życiu naszej szkoły. Tego dnia odbyło się uroczyste przyjęcie klas pierwszych w szeregi prawowitych uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze. Pierwszą część uroczystości stanowiło uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły złożone przez przedstawicieli wszystkich klas pierwszych. Zostało ono przyjęte przez ustępującą przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, Paulę Topolnicką z klasy 3C.

Następnie prowadzenie uroczystości przejęła nowa przewodnicząca, Julia Kurzydło – uczennica klasy 2B, przedstawiając skład Rady Samorządu Uczniowskiego. Po wyprowadzeniu sztandaru głos zabrała klasa 3A, która przygotowała otrzęsiny w formie rywalizacji międzyklasowej. Klimat tegorocznej zabawy zanurzony był w tematyce filmów fantasy. W związku z tym nie mogło zabraknąć bohaterów filmów takich jak: Opowieści z Narnii, Harry Potter, Władca pierścieni, Gra o tron, Percy Jackson oraz Wiedźmin. W skład komisji oceniającej zmagania pierwszaków weszli: Arya Stark, Daenerys Targaryen z Gry o tron oraz Stara Szafa prosto z Narnii i Albus Dumbledore z Hogwartu.

Wszystkie klasy rywalizowały zacięcie i świetnie się bawiły. Zwycięska klasa otrzymała prawo wyboru dnia bez pytania. W wielkim finale mogliśmy obejrzeć i wysłuchać spontanicznego występu, znanego już w naszej szkole, zespołu „Disko Chłopaki”. Dziękujemy klasom pierwszym za udaną rywalizację oraz klasie 3A za przygotowanie otrzęsin.

 

                


Szablon i kodowanie: Mateusz Stanuch