Warsztaty o prawach człowieka

W środę 25 września 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaworze miało miejsce spotkanie uczniów klas pierwszych (IB/P i IB/G) o profilu humanistycznym ze studentką IV roku prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego – Zuzanną Przyszlak.

Zajęcia mają charakter cykliczny i będą odbywały się regularnie w ciągu bieżącego roku szkolnego w ramach oferty edukacyjnej naszej szkoły.

Pierwsze z czterech zaplanowanych spotkań miało formę wykładowo-warsztatową i dotyczyło praw człowieka. Zuzanna Przyszlak podczas zajęć wprowadziła uczniów w tematykę praw obywatelskich, odniosła się do praw konstytucyjnych, a następnie, w formie zajęć grupowych, zainicjowała kilka kluczowych problemów do dyskusji z młodzieżą. Rozmowa była żywa, dynamiczna i zachęcała uczniów do swobodnej wymiany zdań i opinii.

Zajęcia dotyczące tematyki prawa to ciekawy sposób na zainteresowanie uczącej się młodzieży nowymi formami rozwoju.