Redoksy nie są im straszne

22 lutego grupa uczniów z klasy II C I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, w której chemia jest realizowana w zakresie rozszerzonym, zweryfikowała wiedzę teoretyczną, biorąc udział w zajęciach laboratoryjnych w gościnnych wnętrzach Uniwersytetu Wrocławskiego. Tym razem pod lupą znalazły się reakcje utleniania i redukcji zwane krócej reakcjami redoks.

Pod czujnym okiem pracowników Wydziału Chemicznego uczniowie przeprowadzili szereg reakcji potwierdzających specyficzne właściwości wybranych substancji utleniających oraz procesów ukazujących zmiany aktywności niemetali na tle układu okresowego. Warsztaty były świetną formą usystematyzowania wiedzy i umiejętności z jednego z trudniejszych działów programowych.Wyjazd zorganizowany przez nauczyciela chemii – p. Jadwigę Kuczwarę – był kolejnym z cyklu, w ramach współpracy jaworskiego Liceum z Uniwersytetem Wrocławskim.