Konferencja naukowa w Gross Rosen

W środę,  7 listopada 2018 r. uczniowie klas 1b i 3b wraz z p. Dariuszem Drzałem i p. Joanną Okapiec odbyli wycieczkę do Gross Rosen – niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego, istniejącego w latach 1940-1945 nieopodal wsi Rogoźnica.
          Mogli tam wziąć udział w konferencji naukowej, której tematy związane były z walką o wolność Polski.

Po wysłuchaniu wykładów pt. ,,Uczestnicy walk o niepodległość – powstańcy śląscy i działacze plebiscytowi w obozach koncentracyjnych” oraz ,,Więźniowie Pawiaka w walce o niepodległość” zaprezentowany został zebranym program artystyczno-muzyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Jaroszewie.
         Wizyta w muzeum zakończona została zapaleniem znicza przed pomnikiem ku pamięci ofiar zbrodni nazistowskich oraz obejrzeniem kilku ciekawych wystaw.