"Jeśli nie wiesz jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie"

~Antoni Słonimski 

Aktualności

IC w Dobkowie

We wtorek, 16 października klasa Ic wraz z opiekunami: panią Urszulą Zarzycką i panią Ewą Paczyńską odwiedziła Dobków. Na zajęciach uczestnicy wysłuchali historii o powstaniu Ceramiki Rodziny Rudnickich. Następnie w grupach przygotowywali pizzę według własnych upodobań. Nie obyło się bez śmiechu. Gdy apetycznie wyglądające pizze czekały na upieczenie, grupa poznawała składniki codziennej kuchni. Uczniowie próbowali, bez użycia wzroku, rozpoznać m.in. ziarna kawy, lnu, grochu czy maku.
          Po zjedzeniu wszystkich 18 pizz wyruszyli dalej na zajęcia sportowe. Na początku dobierali się czwórkami i próbowali przejść na nartach wyznaczoną trasę. Ile przy tym było zabawy! Najważniejsze jednak okazały się współpraca i zaangażowanie, aby wykonać zadanie do końca. Następnie ochotnicy próbowali swoich sił w chodzeniu na szczudłach. To dopiero było śmieszne!

          Na zakończenie zmagań odbył się rzut kaloszem! Nie był to jednak zwykły rzut. Trzeba było przerzucić nad sobą kaloszem i spróbować trafić jak najdalej.
Klasa 1c i opiekunowie na pewno będą wspominać tę wyprawę z uśmiechem na twarzy.

                                         


Szablon i kodowanie: Mateusz Stanuch