Kilka dni temu odbyło się spotkanie dyrektora Waldemara Szastaka z P. Janem Rybotyckim we Wrocławiu. Profesor Rybotycki był nauczycielem geografii w naszym Liceum oraz pełnił również funkcję dyrektora szkoły w latach 1981/82. Celem spotkania było przekazaniem przez Prof. Rybotyckiego, wieloletniego badacza historii miasta Jawora i okolic, materiałów dot. tego zagadnienia. Przekazane materiały, w języku niemieckim, na podstawie których powstawały liczne publikacje Prof. Rybotyckiego będą stanowiły teraz materiał do wykorzystania dla kolejnych badaczy dziejów naszego miasta, okolic i liceum. Pan Prof. Rybotycki obiecał również odwiedzić naszą szkołę i spotkać się z uczniami w następnym roku szkolnym.

Dziękujemy i życzymy dużo zdrowia.