26 maja uczniowie klasy biologiczno-chemicznej pod opieką nauczycieli biologii i chemii uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych i symulacji medycznej przygotowanych przez pracowników Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. W laboratorium chemicznym przeprowadzili analizę roztworów, zbadali pH, zawartość procentową cukrów oraz analizę smakową roztworów. W centrum symulacji medycznej, które jest repliką warunków szpitalnych,  wyposażoną w  naszpikowane elektroniką tzw. fantomy mieli okazję przećwiczyć opiekę pielęgniarską począwszy od wstępnej oceny pacjenta a skończywszy na niezbędnych procedurach pielęgniarskich. Po zajęciach uczniowie zwiedzili Campus oraz studio radiowe.  Wizyta była możliwa dzięki nawiązanej w tym roku szkolnym  współpracy pomiędzy naszym liceum a KPSW w Jeleniej Górze.