"Jeśli nie wiesz jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie"

~Antoni Słonimski 

Aktualności

Bolek na rajdzie Karkonosze 2018

Wiele osób twierdzi, że nie ma nic piękniejszego niż górskie wędrówki w jesiennej aurze. Po raz kolejny przekonała się o tym grupa jaworskich licealistów w składzie: Katarzyna Krysiak, Artur Błaszczak i Krystian Jamka  wraz opiekunką, panią Iwoną Zatyką podczas 2-dniowego rajdu Karkonosze 2018, który odbywał się w dniach 5 – 6 października 2018 r.
Pierwszego dnia uczestnicy wyszli z Karpacza i maszerując przez Wilczą Porębę, Schronisko Nad Łomniczką , Kocioł Łomniczki, dotarli do Domu Śląskiego, gdzie nocowali.

         Nie był to jednak koniec wyprawy, ponieważ jeszcze tego samego dnia zdobyli Śnieżkę. Przez cały dzień towarzyszyła im piękna  pogoda, wspaniała widoczność i  niesamowite widoki. Drugi dzień to trasa powrotna do Karpacza. Odwiedzili po drodze schronisko Strzechę Akademicką i Samotnię. Na szlaku do Świątyni Wang  mogli obserwować  panoramę Śnieżki.
          Uczestnicy powrócili z rajdu bardzo zadowoleni i jednogłośnie zadeklarowali, że na tym ich przygoda z wędrowaniem po górach się nie skończy. Przepiękne i malownicze obrazy, niezmienna, sprzyjająca pogoda pozostawią w pamięci jaworskich turystów cudowne wrażenia.  Czas spędzony wspólnie na górskich szlakach zintegrował zarówno młodzież, jak i opiekunów  oraz zaowocował nawiązaniem nowych znajomości i przyjaźni.

                               


Szablon i kodowanie: Mateusz Stanuch