W dniu 25 maja klasa 3D udała się do Sądu Rejonowego gdzie zajęcia rozpoczęła Pani Sędzia Joanna Termena - Maciejewska, która zapoznała uczniów z ogólnymi zasadami funkcjonowania sądu, procesem otrzymania kwalifikacji do zawodu sędziego bądź prokuratora. Pani Sędzia przedstawiła wydziały Sądu oraz rodzaje spraw, które są w nim rozstrzygane. Następnie uczniowie mogli uczestniczyć w rozprawie prowadzonej przez Pana Sędziego Tadeusza Kowalczyka. Na ławie oskarżonych zasiadły Macocha i złe Siostry z bajki pt. „Kopciuszek”. Kwestią procesu był problem znęcania się nad główną bohaterką.
Najdłużej przesłuchiwany był chyba pan profesor Dariusz Drzał. Wszyscy uczestnicy zajęć bezpiecznie i w dobrych nastrojach wrócili do szkoły.