Klasa Ia na zajęciach integracyjnych

19 października uczniowie klasy Ia I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze pod opieką wychowawcy klasy Jadwigi Kuczwary i pedagoga szkolnego Ewy Paczyńskiej uczestniczyli w zajęciach integrujących zespół klasowy w „Galerii pod Aniołem”, w Dobkowie.
    Po krótkim wprowadzeniu i zwiedzeniu galerii uczniowie przydzieleni losowo do grup  przystąpili do wspólnego wypiekania pizzy – od ziarenka do gotowego produktu. W przerwach, podczas rośnięcia i pieczenia ciasta, przybliżono uczestnikom sposoby pozyskiwania ziaren na chleb oraz tradycje jego wypiekania na dawnej polskiej wsi.

Po skonsumowaniu pysznej pizzy licealiści sprawdzili swoje umiejętności poznawcze, uczestnicząc w grach i zabawach przygotowanych przez prowadzących zajęcia. Wszystkim przedsięwzięciom towarzyszyło mnóstwo humoru i dobrej zabawy. Wspólna praca wykształciła poczucie odpowiedzialności wynikające z relacji wzajemnego współdziałania i podejmowania decyzji, umożliwiła nawiązanie więzi wewnątrzgrupowej oraz wytworzyła przyjazną atmosferę, a co najważniejsze przyczyniła się do lepszego poznania się zespołu klasowego.