Otrzęsiny w I LO

Otrzęsiny w bieżącym roku szkolnym 2018/2019 w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaworze odbyły się 4 października, z oficjalnym rozpoczęciem o godzinie 12.15.
Całą uroczystość otworzyło ślubowanie klas pierwszych, po którym nadszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez klasę III a.
Jak co roku, uczniowie klas pierwszych stanęli naprzeciw serii wyzwań mających na celu naukę współpracy i wzajemnego zaufania oraz lepszego zapoznania się między sobą. Na tegoroczny motyw przewodni wybrano filmy.

Każda z klas miała za zadanie przygotować dla siebie przebrania oraz programy taneczne dotyczące tematyki science fiction – kl. Ic,  fantasy – kl. Ia oraz western – kl. Ib.
      Za ocenianie występów odpowiadały same gwiazdy kina: Joker, znany też jako dyrektor Mieczysław Michalski, Elza, alias pani profesor Joanna Wojciechowska, Hermiona Granger, czyli nowa przewodnicząca samorządu uczniowskiego Paula Topolnicka oraz Pablo Escobar, w świecie przestępczym powszechniej znany jako Patryk Segda, były przewodniczący samorządu. W kolejnych konkurencjach sprawdzali oni umiejętności taneczne, talent charakteryzatorski, zdolności fizyczne, znajomość muzyki filmowej oraz myślenie strategiczne każdej z klas.   Oczywiście nie mogło zabraknąć zwyczajowych kotów, które zmuszone były na ślepo szukać światła lasera, za jedyne drogowskazy mając przekrzykujące się głosy każdej z klas.
        Ostatecznym zwycięzcą okazała się klasa Ia, wygrywając tym samym jeden dzień bez pytania, kartkówek, czy sprawdzianów. Całe wydarzenie przebiegło bardzo pomyślnie, w luźnej i wesołej atmosferze.