Poznawali konstytucję

W piątek, 08 czerwca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Księcia Bolka I w Jaworze uczniowie z klasy I b ( profil humanistyczny ) brali udział w warsztatach edukacyjnych, których celem było zwrócenie uwagi jaworskiej młodzieży na praktyczny wymiar obowiązywania konstytucji. Zajęcia poprowadziła absolwentka jaworskiego ogólniaka Zuzanna Przyszlak, która obecnie jest studentką prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Główny akcent prelegentka postawiła na kwestii prawa wyborczego. Zajęcia miały charakter zarówno teoretyczny jak i  praktyczny z wykorzystaniem tekstu konstytucji oraz  urny wyborczej. Odbyła się m.in. symulacja wyborów, w trakcie której zwrócono uwagę na to jak zgodnie z konstytucją należy je zorganizować. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w szkole tradycją już jest organizowanie prawyborów w ramach projektu organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.