"Jak nie czytam, jak czytam"2018

W tym  roku także przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, która jest organizowana po raz trzeci. Celem jest zachęcenie wszystkich, zwłaszcza młodych, do czytania książek w miłej, beztroskiej atmosferze, bez jakiegokolwiek przymusu. Każdy czyta to, na co ma ochotę.
      7 czerwca uczniowie klas I B oraz  IC  „zaopatrzeni”  w książki udali się do centrum miasta, by tam usiąść na schodach zabytkowego ratusza  i oddać się lekturze. Był to nasz udział w największej akcji czytelniczej, której symbolem jest bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie.
       Wbrew obiegowym opiniom,  młodzież i dzieci czytają dużo, znacznie więcej niż dorośli,  dlatego takie działania mogą skłonić wszystkich nieczytających  do  zrewidowania poglądów na temat  książek, czytania i bibliotek. I  o to chodzi.