Już XVI raz na całym świecie 14 marca obchodzone jest Święto liczby Pi. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w obchodach tego dnia poprzez udział w wykładach organizowanych przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. „Leśna matematyka” – wykład prowadzony przez dra Andrzeja Tomskiego, „SZTUKA GENERATYWNA, czyli czy AI jest twórcza? prowadzony prof. dr hab. Urszulę Boryczkę, czy też dla zainteresowanych chemią - „Katalizatory – magiczne pałeczki w rękach chemików” wygłoszony przez prof. dra hab. Grzegorza Mlostonia oraz prof. dra hab. inż. Stanisława Krompca to niektóre spotkania z nauką w tym dniu. Wykłady i pokazy poruszają wiele ciekawych kwestii związanych z matematyką, chemią, fizyką, informatyką, czy też nową dziedziną nauki- nauką o danych.