Zwycięstwo naszych licealistek w III Powiatowej Grze Czytelniczej

25 maja 2018 r. w Jaworze odbyła się III edycja Powiatowej Gry Czytelniczej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy IIC w składzie: Kamila Gąsior, Joanna Mazurkiewicz i Paulina Repa. Uczennice wykazały się znakomitą znajomością konkursowych lektur, zdobywając  I miejsce w kategorii szkół średnich.
III Powiatowa Gra Czytelnicza, pod honorowym patronatem Burmistrza Jawora – p. Emiliana Bery, promuje czytelnictwo wśród uczniów i instytucje kulturalne miasta. Organizatorami są Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji z Biblioteką Pedagogiczną w Jaworze oraz nauczyciele bibliotekarze powiatu jaworskiego.

Konkurs ma formę gry terenowej, podczas której uczestnicy odwiedzają, według wylosowanej trasy, następujące miejsca: Muzeum Regionalne, I Liceum Ogólnokształcące, Miejską Bibliotekę Publiczną, Szkołę Podstawową nr 2, Jaworski Ośrodek Kultury i Miejski Ośrodek Wychowawczy. Tam rozwiązują różne zadania. Zwycięża drużyna, która w wyznaczonym czasie pokona trasę i zdobędzie największą liczbę punktów.
          W tym roku przewodni motyw tej edukacyjnej zabawy brzmiał: „W świecie przygody i sensacji”. W związku z tym drużyny (odpowiednio do poziomu szkoły) musiały zapoznać się z następującymi książkami: „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika, „I nie było już nikogo” Agaty Christie oraz „Studium w szkarłacie”, „Pies Baskervillów”, „Znak czterech” Artura Conan Doyle’a.
          W grze wzięło udział 15 drużyn z różnych szkół powiatu jaworskiego. Zwycięzcy otrzymali  nagrody ufundowane przez sponsorów, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia i drobne upominki przekazane m.in. przez Burmistrza Jawora i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Legnicy.
          Drużyną z ogólniaka  opiekowały się pp. Ewa Paczyńska, pedagog szkolny i Joanna Okapiec, nauczyciel bibliotekarz, która z p. Małgorzatą Kes (nauczyciel bibliotekarz) były też współorganizatorkami konkursu. Organizatorzy dziękują też uczennicom z I A: Oliwii Piaskowskiej i Oliwii Wieczorek za pomoc.
          Gratulujemy  Kamili, Joannie i Paulinie sukcesu!