Konkurs historyczny o Wielkiej Brytanii

Uczniowie jaworskiego liceum Anna Ryżewska IIIA), Oskar Lipiński (kl. II D) i Sandra Najwer (kl. I B) wzięli udział w  międzyszkolnym konkursie kulturoznawczym pt.: „Rule, Britannia – A Glimpse of the British Monarchy”, który odbył się 11 kwietnia pod patronatem J.M. Rektora w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze.
         Konkurs, w języku angielskim, dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z regionu dolnośląskiego zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele języka angielskiego w Zakładzie Filologii Wydziału Humanistycznego KPSW.

Uczestnicy zmagali się z zadaniami testowymi, które sprawdzały szczegółową wiedzę na temat historii Wielkiej Brytanii, wzięli udział w wykładzie o monarchii brytyjskiej oraz obejrzeli występ artystyczny przygotowany przez studentów filologii angielskiej. Dla uczestników konkursu przygotowano również poczęstunek oraz drobne upominki.
           Naszym uczniom nie udało się tym razem wywalczyć tytułu laureata (uczestniczyli w tym konkursie po raz pierwszy), ale zdobyte doświadczenie i wiedza, którą przyswoili, pozwoli im na lepsze przygotowanie się do kolejnych konkursów, w których sprawdzana jest wiedza historyczna w języku obcym.
       Opiekunem uczniów była nauczycielka języka angielskiego Anna Gaździcka.