20 października 2021 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste zakończenie 13. Szkolnego Rankingu Bestsellerów. Wzięło w nim udział 82 uczniów, którzy zgłosili do listy rankingowej 56 tytułów  książek. Szkolnym Bestsellerem 2021  została powieść Dmitry’ego Glukhovsky’ego „Metro 2033”, która zdobyła najwięcej głosów. Drugie  miejsce zajęły równorzędnie następujące książki: „Hobbit” J.J.R. Tolkiena, „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” R. Riordona, „Pieśń o Achillesie” M. Miller, „W grze” J. Brzęczka i „Wiedźmin” A. Sapkowskiego. Podczas uroczystości odbyło się losowanie nagrody dla uczestników rankingu. Był to bon podarunkowy do księgarni o wartości 100 zł, ufundowany przez p. dyrektora szkoły. Trafił w ręce Oliwii Filiks – uczennicy IC, która zaproponowała do listy najciekawszych  pozycji  literackich książkę „W blasku nocy” T. Cook.