Olimpiada języka angielskiego

Uczennica klasy III a, I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze Anna Ryżewska, zakwalifikowała się do etapu okręgowego 42. Olimpiady Języka Angielskiego. 15. stycznia br. Ania wzięła udział w pierwszym etapie olimpiady okręgowej, w którym rozwiązywała test pisemny, sprawdzający umiejętności językowe oraz wiedzę na temat kultury, historii i geografii państw anglojęzycznych. Wśród 61 uczestników olimpiady z okręgu dolnośląskiego i opolskiego wyłoniono 28 uczniów, między innymi Anię, których dopuszczono do egzaminu ustnego. Uczniowie mieli za zadanie opracować trzy pozycje literackie z literatury brytyjskiej oraz trzy pozycje z literatury amerykańskiej, jak również wykazać się wiedzą na temat kultury, historii, geografii tych państw, odpowiadając na pytania egzaminatorów.

Egzamin ustny odbył się 29. stycznia br. w Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.  Nasza uczennica zdobyła 9 punktów na 10 ze znajomości literatury i ogólnej wiedzy o krajach anglojęzycznych i 6 punktów za umiejętności językowe. Bardzo dobry wynik z części kulturowej nie wystarczył jednak Ani, aby zakwalifikować się do ścisłego ogólnopolskiego finału.            Gratulujemy Ani wiedzy i umiejętności językowych i życzymy dalszych sukcesów .  Do olimpiady języka angielskiego Anię przygotowywała nauczycielka języka angielskiego p. Anna Gaździcka.