30 czerwca szczęśliwym dniem dla wielu absolwentów jaworskiego liceum ogólnokształcącego

30 czerwca 2017 roku okazał się szczęśliwym dniem dla wielu absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze, którzy otrzymali wyniki egzaminów maturalnych. W wyznaczonych godzinach dyrektor szkoły, w obecności wychowawców klas, wręczył świadectwa maturalne i pogratulował uzyskanych wyników, które to potwierdzają dobry poziom kształcenia szkoły.
          Abiturienci mogą pochwalić się bardzo dobrymi wynikami egzaminu maturalnego z języka ojczystego i języków obcych. W tym roku szkolnym zdawalność z języka polskiego w części pisemnej wyniosła 99%, języka niemieckiego - 100% i języka angielskiego - 96%.
          Średni wynik z matematyki będącej przedmiotem obowiązkowym wypadł o 10% lepiej niż w powiecie oraz był porównywalny z wynikiem w województwie.

Aż pięciu uczniów osiągnęło wynik - 100%, a średnik wynik w klasie matematyczno – fizycznej to 81%.
          Zdana matura na poziomie podstawowym to jednak za mało, aby realizować swoje marzenia na najlepszych uczelniach w Polsce. Do tego niezbędne są wysokie wyniki z egzaminów zdawanych na poziomie rozszerzonym. Abiturienci Bolka mogą pochwalić się wysokimi wynikami i w tym zakresie. Uczniowie, którzy ukończyli szkołę w klasie o kierunku matematyczno – fizycznym, zdali matematykę rozszerzoną na poziomie porównywalnym z województwem ( szkoła – 43,2% , województwo – 44,3% ). Bardzo dobrze poradzili sobie również z egzaminem z fizyki (szkoła- 49,3%, województwo – 41,5% ).
          Na uwagę zasługują również wyniki z egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, wybranym głównie przez uczniów klas o kierunku humanistycznym i filologicznym ( szkoła – 73,9%, województwo – 61,3 % ). Równie wysoki wynik uzyskali Ci, którzy wybrali język niemiecki w zakresie rozszerzonym (szkoła – 72,7%, województwo – 59,2 % ) oraz język angielski (szkoła – 67,6 %, województwo – 65,4 % ).
          Uczniom, którzy ukończyli szkołę w klasie o kierunku biologiczno – chemicznym świetnie poszedł egzamin z chemii, którego wyniki znaczenie przewyższają wynik w województwie dolnośląskim (szkoła – 62,3%, województwo – 41 %), natomiast wynik z biologii porównywalny jest z wynikiem w województwie ( szkoła – 36%, województwo – 37,7 %). Wynik I Liceum jest prawie o 14% lepszy niż średnia w Powiecie Jaworskim, a o26 % lepszy niż średnia w technikach.
          Wszystkie uzyskane wyniki są efektem ciężkiej, systematycznej i pełnej wyrzeczeń pracy uczniów pod kierunkiem nauczycieli wspierających ich działania.
          Gratulujemy abiturientom Bolka dobrze zdanego egzaminu maturalnego, i życzymy dostania się na wymarzone kierunki studiów i dalszych sukcesów.
                                                                     M B , D R , J K