Pobijaliśmy rekord w czytaniu

1 czerwca br. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. księcia Bolka I w Jaworze  włączyli się do  ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, aby wziąć udział w ustanowieniu rekordu czytania w jednym momencie.  Była to druga edycja przedsięwzięcia, polegającego na zebraniu w jednym miejscu jak największej liczby osób, które wspólnie będą czytać książki. Każdy taką, na jaką ma ochotę.
        W tym roku licealiści z ulubionymi książkami i plakatami promującymi czytelnictwo udali się do pobliskiego parku.

Tam wokół stawu uczniowie i nauczyciele utworzyli łańcuch książek i czytelników. Potem w otoczeniu pięknej zieleni, w atmosferze beztroski uczestnicy uczestnicy akcji oddali się lekturze.
W biciu rekordu wzięło udział  130 uczniów klas pierwszych i drugich. Organizatorami wydarzenia był samorząd uczniowski i nauczyciele bibliotekarze (Małgorzata Kes, Joanna Okapiec), przy wsparciu dyrekcji szkoły i wychowawców. Przesłaniem imprezy było pokazanie  społeczności lokalnej, że młodzież czyta więcej niż dorośli oraz że czytanie to przyjemność i  powód do dumy.
         Przebieg akcji potwierdził prawdziwość hasła widniejącego na jednym z uczniowskich plakatów: „Książki  nie gryzą. Pochłaniają w całości”.