Obóz naukowy - Biochemik

W dniach  22-24 maja grupa 38 uczniów, z klas drugich I Liceum Ogólnokształcącego  im. Księcia Bolka I w Jaworze, szczególnie zainteresowana biologią i chemią, realizująca w/w przedmioty w zakresie rozszerzonym, wzięła udział w trzydniowym obozie naukowym   „ Biochemik” . Wyjazd został przygotowany i  przeprowadzony przez nauczycieli biologii i chemii,  panie Joannę Wyderkowską i Jadwigę Kuczwarę oraz p. Wandę Łaz.  W turystycznej miejscowości Karkonoszy– Przesiece, uczniowie sprawdzili  poziom swoich wiadomości i umiejętności przystępując do rozwiązania  czterech  zestawów zadań maturalnych.

Każdy uczestnik po analizie uzyskanych wyników mógł zweryfikować swoje podejście do sposobu przygotowania się do przyszłego egzaminu maturalnego, a co za tym idzie aktualny stan wiedzy i umiejętności z zakresu obu przedmiotów.
      Ciężka praca przeplatała się z pieszymi spacerami szlakami Karkonoskiego Parku Narodowego. Uczniowie dotarli między innymi na Zamek Chojnik, do pobliskiego Karpacza oraz zachwycili się urokiem miejscowego wodospadu. Wspólny wyjazd był ponadto okazją do lepszego poznania się  i zacieśnienia już istniejących przyjaźni.