"Jeśli nie wiesz jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie"

~Antoni Słonimski 

Aktualności

Drugie miejsce naszych licealistek w II Powiatowej Grze Czytelniczej

         28 kwietnia 2017 r. o godz. 8.30 w ECMEN-ie  rozpoczęły się zmagania uczniów wszystkich typów szkół powiatu jaworskiego, biorących udział w II Powiatowej Grze Czytelniczej. W konkursie, promującym czytelnictwo i instytucje kulturalne Jawora, uczestniczyła także drużyna z naszego liceum, która zajęła II miejsce w kategorii szkół  ponadgimnazjalnych. W  skład zespołu weszły: Beata Lewandowska (II O), Magdalena Skrzyńska (II O) i Natalia Wąż (II O). 

         Uczennice z II O musiały przeczytać obowiązującą uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Diunę” F. Herberta i na kolejno wyznaczonych „bazach” rozwiązywać zadania, które sprawdzały znajomość książki, ogólną wiedzę i  umiejętności,  wiążące się z treścią lektury. Punktowana była nie tylko dobra orientacja w treści „Diuny”, ale m.in. znajomość zbóż i przypraw kuchennych, umiejętność rozwiązywania manualnych łamigłówek. Gra czytelnicza zapewniła uczestnikom świetną zabawę z domieszką „adrenaliny”.
             Na trasie gry znalazła się nasza szkolna biblioteka, będąca jedną z sześciu baz, którą odwiedziło 16 drużyn. Poszczególne zespoły otrzymywały do rozwiązania testy, które weryfikowały ich wiedzę o bohaterach literackich „Baśnioboru” (szkoły podstawowe), „Krwi elfów” (gimnazja) i „Diuny” (szkoły ponadgimnazjalne). Była to również okazja dla młodszych uczniów , by odwiedzić I Liceum Ogólnokształcące  i zobaczyć szkolną bibliotekę.
          Gratulujemy Beacie, Magdzie i Natalii udanego uczestnictwa w  konkursie.

    


Szablon i kodowanie: Mateusz Stanuch