Ślubowanie i otrzęsiny w I Liceum

W czwartek 13 października 2016 roku nasza szkolna rodzina poszerzyła się o kolejnych członków. Stało się to za sprawą otrzęsin klas pierwszych zorganizowanych przez klasę IIIC pod opieką wychowawczyni, pani profesor Moniki Sienkiewicz.
         Po części oficjalnej, podczas której pierwszaki złożyły ślubowanie na sztandar szkoły, a nowa przewodnicząca samorządu uczniowskiego, Hanna Kosińska, oficjalnie przejęła władzę z rąk Bartosza Kasperkiewicza, przeszliśmy do części znacznie bardziej humorystycznej. Jej motywem przewodnim był "Bajkowy Świat Disney'a".

Klasa IIIC, reprezentująca bajkę "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" zagwarantowała klasom pierwszym niezapomniane wrażenia, zobowiązując je do wcielenia się w postacie z czterech bajek. Klasa IA wybrała się w podróż między indiańskie plemiona dzięki bajce "Pocahontas", IB przeobraziła się w bogów i boginie z bajki "Hercules", IC przywiozła do Polski afrykańską dżunglę rodem z "Tarzana", z kolei ID przedstawiła nam orientalny świat walecznej "Mulan". Każda z klas zachwyciła publikę swoimi strojami, a także układem tanecznym i wierszykiem o wychowawcy.
         Wybrany z każdej klasy kot nie dawał za wygraną podczas małej wystawy zwierzaków, a rywalizacja w konkurencji polegającej na piciu mleka była niezwykle zacięta. "Pierwszaki" nie poddawały się w konkurencjach zarówno sportowych jak i umysłowych, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Okazała się nim klasa IC, której wychowawcą jest pani profesor Agnieszka Węgiel. W ramach nagrody klasie przysługuje jeden dzień bez pytania i kartkówek. Jednak żaden z uczestników nie odszedł z pustymi rękami. Przedstawiciele każdej klasy pierwszej odebrali w imieniu swoich koleżanek i kolegów słodki upominek z rąk Szalonego Kapelusznika .
Dokonania pierwszaków oceniało jury w składzie: pan dyrektor Mieczysław Michalski w roli Szalonego Kapelusznika, pani profesor Joanna Wojciechowska, jako Kopciuszek, Bartosz Kasperkiewicz przebrany za Piotrusia Pana oraz Hanna Kosińska w kostiumie uroczej Boo.
          Cała uroczystość upłynęła w miłej, radosnej atmosferze, więc prowadzącym nie pozostało na koniec do powiedzenia nic innego niż tylko: "I żyli długo i szczęśliwie".