Jaworscy licealiści na XIV Matematycznym Marszu na Orientację

Matematyczne Marsze na Orientację organizowane są nieprzerwanie od 2003 roku. Ich celem jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką oraz promocją terenów zielonych Wrocławia i okolic. Jest to obecnie największa popularna impreza na orientację w Polsce. Co roku bierze w niej udział około 1000 osób.
W zawodach uczestniczą 3-osobowe patrole uczniów lub nauczycieli i rodziców. Posługując się mapą i kompasem, muszą odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie oraz wyznaczyć na mapie i odnaleźć w terenie tajemnicze punkty kontrolne, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych i rebusów. Dodatkowo w biegu należy rozwiązać pięć niełatwych zadań , które są wysoko punktowane.

I Liceum Ogólnokształcące im. Księcia Bolka I w Jaworze uczestniczy nieprzerwanie w tych zawodach od 2004 roku ( od II edycji ) .
         XIV Matematyczny Marsz na Orientację odbył się 1 X 2016 w Twardogórze . Bazą zawodów było Gimnazjum nr 1.Zgodnie z regulaminem I Liceum Ogólnokształcące im. Księcia Bolka I z Jawora wystawiło trzy patrole , każdy po trzech uczniów pod opieką nauczyciela matematyki Doroty Rębisz.
        W kategorii liceum uczestniczyło 59 patroli. Wszystkie jaworskie patrole ukończyły zawody i uzyskały bardzo dobre wyniki. W tym roku szkołę reprezentowali z klasy IIIA: Bartosz Kwintiuk , Daniel Wojda , Andrzej Karolak ( 11 miejsce); z klasy IIA: Aleksandra Prokopowicz , Grzegorz Myjak , Grzegorz Machura ( 20 miejsce ); z klasy IA: Łukasz Rębisz, Kajetan Parzyszek , Kamil Sudoł ( 12 miejsce ).
         Pogoda i humory dopisały wszystkim przez cały czas trwania imprezy. Uczniowie mimo wyczerpującego dnia, już myśleli o zawodach w przyszłym roku.

Do zobaczenia za rok.