Daniel Pawełek uczeń I LO w Jaworze-finalistą Konkursu Wiedzy Biblijnej

Tegoroczny finał XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej odbył się jak co roku w Niepokalanowie. Dwudniowe eliminacje odbyły się 6 i 7 czerwca z udziałem 130 reprezentantów każdej z polskich diecezji, wyłonionych spośród 30 000 wszystkich uczestników konkursu. Diecezję Legnicką reprezentowały trzy osoby, które wygrały etap diecezjalny. Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły, Daniel Pawełek. Na program jubileuszowego finału Konkursu Biblijnego złożyły się eliminacje testowe, do których jeszcze pierwszego dnia przystąpili wszyscy finaliści. Na tej podstawie wyłoniono 7 osób, które awansowały do części ustnej konkursu. Konieczna okazała się dogrywka pomiędzy aż 9 osobami, które zdobyły równą ilość punktów w teście. Komisja konkursowa podkreślała wyjątkowo wysoki poziom w tegorocznej edycji, średnia wyników wyniosła 77 z 90. punktów możliwych do zdobycia .

Warto przypomnieć, że zakres konkursu biblijnego obejmował Pieśń nad pieśniami, Ewangelię wg św. Mateusza i List do Efezjan z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem pojęć. Mimo bardzo dobrego wyniku nie udało się Danielowi zakwalifikować do finałowej siódemki. Zabrakło dosłownie kilku punktów, które zadecydowały, że następna szansa na wygraną będzie dopiero za rok.
         Gratuluje

my Danielowi udanego udziału w konkursie. Mamy nadzieję, że zdobyte w tym roku doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.
         Opiekunem ucznia była p. Renata Aleksiuk